Możliwość komentowania Największe atuty wejścia Polski do UE została wyłączona

Obecna kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokół siebie dużo zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnimi czasy wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to powinniśmy mieć na uwadze, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w naszym interesie jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem dot. bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.